Zdjęcia ślubne – jak zaoszczędzić?

Zdjęcia ślubne – jak zaoszczędzić?
Zdjecia ślubne - jak zaoszczędzić?

Zdjęcia ślubne – jak na nich zaoszczędzić?

Koszt wykonania zdjęć ze ślubu i wesela może nie jednej młodej parze stwarzać poważny dylemat nad, którym trzeba się dłużej zastanowić. Nic dziwnego. Renomowany fotograf na wesele kosztuje ponad 3 tysiące złotych. Co więcej, wiele firm, oferuje podobną stawkę zlecając robienie zdjęć niedoświadczonym, młodym fotografom, którzy dopiero się uczą. W takiej sytuacji trudno dokonać właściwego wyboru. Rozważ te kwestie jeśli dysponujesz mniejszym budżetem.

  • Zorganizuj ślub poza sezonem

  • Wybierz mniej „obleganego” fotografa

  • Zarezerwuj termin dużo wcześniej

Na rynku fotograficznym działa obecnie wiele osób i można dosłownie przebierać w ofertach jeśli zainteresujemy się tym tematem odpowiednio wcześnie. Pewnie masz kilku fotografów, których oglądasz co i rusz na portalach społecznościowych i nie możesz wyjść z zachwytu ich pracy. Nie dziwie się, fotografia jest piękna ale musisz pamiętać, że:

Najbardziej popularny fotograf zapewne ma najwyższą stawkę za swoją pracę.

Wynika to z prostej kalkulacji. Jeśli taki fotograf dostaje wiele zapytań i powiedzmy zgłasza się do niego 5 osób na ten sam termin to śmiało może podnieść cenę, a i tak zapewne któraś z tych 5 osób zdecyduje się na jego usługi. Inaczej sprawa wygląda z fotografem, który nie jest popularny. Jest wielu dobrych, a nawet bardzo dobrych fotografów, o których możesz nie wiedzieć. Poszukaj w regionalnych ogłoszeniach na portalach społecznościowych, często tam są polecane odpowiednie osoby. Możesz również zdecydować się na fotografa z dalszej okolicy. Obecnie odległość nie jest przeszkodą. Szukaj, pytaj, a na pewno znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

Ostatnim krokiem, który polecam wykonać to rezerwacja fotografa na ślub z dużym wyprzedzeniem. Stawki wraz z inflacją, a także wzrostem umiejętności fotografa co roku idą w górę, a rezerwując np. na kolejny rok możesz zapłacić obecną stawkę. Może się okazać, że w ten sposób zaoszczędzisz dobrą sumę i nie będziesz mieć kłopotu z wolnym terminem.

Najnowsze wpisy

Kategorie

Ostatnie prace

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania.

Skontaktuj się
2019-07-08T21:46:49+00:00