Jak zrobić dobrą reklamę video?

Jak zrobić dobrą reklamę video?
video reklamowe, filmy reklamowe, spoty, wideo promocyjne, wideofilmowanie imprez - Siedlce, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Łosice, Sokołów Podlaski, Węgrów

Reklama video nie jest prosta – jak zrobić to dobrze?

Zidentyfikuj ludzi, którym pokażesz swoje video
Ważne żeby dobrze zidentyfikować swoją grupę, do której skierujesz reklamę video. Twoja intuicja nie będzie tutaj dobrym doradcą. Często kieruje się błędnym stereotypem. Można łatwo się pomylić. Dobry research będzie tu wskazany. Czy wiesz, że…?
  • 45% kobiet szuka mebli i drobnych ulepszeń do domu

  • 68% mężczyzn wyszukuje produktów do dbania o skórę

  • 56% wyszukiwań sprzętu sportowego pochodzi od kobiet

Zastanów się jak video pomoże Twojej grupie docelowej.

Jeśli wybrałeś już odpowiednich ludzi, do których zamierzasz skierować swoje działania marketingowe video to powinieneś zastanowić się jakie mają potrzeby i jak możesz im pomóc. Tak tak, to trudny moment i może być kluczowy. Postaw się na miejscu swojego klienta. Nie będzie to łatwe, on może nie mieć żadnej wiedzy o produkcie/usłudze którą oferujesz. Zastanów się co możesz mu przekazać. Udostępnij swoją wiedzę za darmo. Klienci to docenią i odwdzięczą się lojalnością. Jeśli celujesz do bardziej sprecyzowanej grupy osób, która np. zagłębia temat doboru profesjonalnych nart to czeka Cie jeszcze trudniejsze zadanie. Oni oczekują wiedzy eksperta. Zastanów się czy taką posiadasz, a jeśli nie to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zostać ekspertem w swojej dziedzinie.

Pomyśl jak dotrzesz do odbiorców reklamy video

Jest kilka dróg jakimi możesz dotrzeć do odbiorców swojej reklamy. Ważne jest, żeby do nich dotrzeć. Nie chcesz przecież wydać pieniędzy po nikomu niepotrzebny film, prawda? W skrócie są dwie możliwości. Reklama płatna lub ruch organiczny. Obecnie ruch organiczny np. bezpłatne posty na Facebooku zostały dosyć mocno okrojone pod względem ich zasięgu. Facebook pragnie, żeby firmy płaciły im za reklamę dlatego zastanów się czy stać Cię na płacenie im rachunków i czy Twoje video przełoży się na większą sprzedaż. Możesz również reklamować się poprzez serwis taki jak np. Youtube. Jest już tam wielu użytkowników internetu. Jest to fajne narzędzie do wyszukiwania filmów, które przeważnie są śmieszne lub przekazują wiedzę. Zastanów się jaki gatunek video będziesz tworzył. Przy wyborze staraj się być zgodny z własnymi przekonaniami. Nie staraj się być kimś i tworzyć coś czym tak naprawdę nie jesteś.

Zacznij tworzyć reklamę video

Nie czekaj, nie zastanawiaj się zbyt długo. Po prostu zacznij działać. Jak nie wyjdzie do końca tak jak chciałeś to zrobisz poprawkę ale zacznij od tego miejsca, w którym obecnie jesteś. Video reklamowe można dopieszczać do perfekcji bez końca ale nie o to chodzi, prawda? Chodzi o to czy Twoim odbiorcom spodoba się Twój pomysł i będą chętnie oglądali video. Jeśli tak to jesteś na dobrej drodze i możesz tworzyć dalsze filmiki. Czasem niestety reklama nie przynosi takich rezultatów jakich byśmy oczekiwali i trzeba zastanowić się dlaczego tak się dzieje. Analiza jest ważna na każdym etapie, zarówno przed produkcją video, a także po wypuszczeniu filmiku do sieci. Słuchaj swoich odbiorców, dowiesz się od nich co chcieliby ulepszyć w filmikach.
Podsumowując, czy próbowałeś wcześniej reklamy video lub innej formy marketingu video? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji promować się poprzez video to chętnie doradzimy Ci jak stworzyć pierwsze nagrania.

Najnowsze wpisy

Kategorie

Ostatnie prace

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania.

Skontaktuj się
2019-07-08T21:45:23+00:00