Fotograf na ślub – jak wybrać?

Fotograf na ślub – jak wybrać?
fotograf na ślub i wesele

Fotograf na ślub i wesele – jak wybrać?

Wybór fotografa na własny ślub może okazać się niezbyt łatwy. Taki fotograf musi robić zdjęcia, które Tobie się spodobają ale także powinien pasować do Ciebie personalnie.

Pamiętaj, że z drugiej strony fotograf również chce klientów, którzy będą do niego pasowali. Poniżej kilka najważniejszych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze fotografa.

  • Podobają Ci się jego zdjęcia?

  • Co dostaniesz w ślubnym pakiecie zdjęciowym?

  • Czy potrafisz dogadać się z fotografem?

Styl zdjęć, które robi fotograf powinien odpowiadać Twoim upodobaniom. Jeśli nie lubisz czarno białych zdjęć to pomiń fotografa, który oferuje dużo takich zdjęć. Po prostu obejrzyj zdjęcia udostępnione na profilach społecznościowych lub stronie internetowej. Sprawdź czy Ci się podobają i jeśli nie masz przekonania to lepiej poszukaj dalej ale pamiętaj

Każdy fotograf wraz z doświadczeniem podnosi stawkę za swoje usługi i trzeba patrzeć również pod kątem budżetu co jest niełatwą sztuką kompromisu.

Co się składa na pakiet zdjęciowy, który otrzymasz od fotografa? Najważniejsze to dowiedzieć się od razu co fotograf oferuje w cenie pakietu. Oprócz zdjęć ze ślubu i wesela w skład pakietu może wchodzić sesja narzeczeńska i plenerowa. Jeśli tak jest to czy fotograf nie dolicza dodatkowych opłat w dniu tych sesji. Kolejne kluczowe pytanie to ilość zdjęć jaką fotograf przekaże po całej ceremonii. Uważam, że 300 zdjęć podczas całego dnia zdjęciowego to takie minimum. Zwróć również uwagę w jakim czasie fotograf realizuje przekazanie gotowych zdjęć. Możesz mieć też swoje indywidualne upodobania odnośnie zdjęć, które warto przedyskutować od razu.

Czy charakter fotografa sprawia, że bez trudu się dogadujecie? Przed podjęciem decyzji warto się spotkać i porozmawiać. Jeśli spotkanie nie jest możliwe to dłuższa rozmowa telefoniczna również pomoże. Młoda para powinna czuć się komfortowo zapraszając fotografa w tym wyjątkowym dniu do swojego domu, razem z najbliższymi. To bardzo ważne żeby czuć się dobrze w swoim towarzystwie.

Najnowsze wpisy

Kategorie

Ostatnie prace

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania.

Skontaktuj się
2019-07-08T20:57:23+00:00